jakie obroty max nie zaszkodzą silnikowi ??

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

Gutek MM

jakie obroty max nie zaszkodzą silnikowi ??

Post autor: Gutek MM »

witam.
W zwiazku z pojawieniem się słońca w mojej okolicy postanowiłem trochę polatać, a poza miastem kilka ładnych prostych można znaleźć więc o skurcz prawego nadgarsta nie trudno. Jedna z dłuższych prostych no i 180 km/h, na 4 biegu ale obroty prawie 12tys (od 12 w bandicie czerwone pole)... no i sedno sprawy, jak to jest z tym czerwonym polem obrotomierza, słyszałem kilka teorii że czasami trza nawet na nie wkręcić motor, - przepalić - nie wiem co do do końća znaczy, ale czy aby za wysokie kręcenie, tak pod czerwone pole nie szkodzi silnikowi ??

Pozdrawiam> MArcin
karus

Post autor: karus »

Myśle że szkodzi
oj gs jak za mocno sie przekroczy pole to jakoś tak dziwnie pracuje
więc lepiej tego nie robić.
jak sie ma wtrysk to odcina zapłon natomiast w gaźnikach należy troche uważać.
pozatym np. gs ma maksymalną moc przy ok 9200 obrotów i nie opłaca
sie dalej ciagnac
figer
BS Brother
BS Brother
Posty: 1354
Rejestracja: sob, 29 paź 2005, 18:39
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Dobczyn

Post autor: figer »

Ja mysle, ze czerwone pole jest po to, aby tam czasem zajrzec ;)
A serio, jak na moment tam zawedrowala wskazowka to nie ma tragedii. Jak bys pilowal non-stop to pewnie bys cos zepsul.
Mnie sie zdaza przynajmniej raz w tygodniu - poprostu nie doroslem jeszcze do kapelusza z nutrii i daewoo tico :lol: :wink:
ObrazekObrazek
Loser

Post autor: Loser »

Przepalenie nie oznacza jezdzenia w czerwonym polu :)
Po prostu co jakis czas wypada pojezdzic z mocno odkreconym gazem, by przedmuchac tlumik, wygrzac nagar ze swiec, komor i wydechu oraz wypalic sonde lamba, o ile jest zamontowana.
Choc jezeli ktos jezdzi dlugie trasy, to nie musi sie produkowac na takie czynnosci - czeste gaszenie i odpalanie motoru w miescie jest niekorzystne, a po kilkunastu kilometrach silnik sie nagrzewa i oczyszcza, a takze odparowuje paliwo, ktore dostalo sie do oleju.
Jezeli jezdzi sie glownie w miescie, warto wiec pamietac o czestszej wymianie oleju.
Temat dotyczy zarowno motorow, jak i aut.
meyer2
Lajtowy Motonita
Posty: 724
Rejestracja: czw, 8 wrz 2005, 22:05
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Biedrusko

Post autor: meyer2 »

karus pisze:...
pozatym np. gs ma maksymalną moc przy ok 9200 obrotów i nie opłaca
sie dalej ciagnac
a mój ciągnie wyżej :) ale rzadko sie zdarza te obroty przekraczać, też mi sie wydaje (może nawet jestem pewny) że wysokie obroty na czerwonym polu szkodzą w nadmiarze, ale jak raz kiedyś coś to nawet może i dobre :P pozdrawiam
SV 1000 S '04 *** FZS600 '03 *** SV 1000 S '03 *** GSX-F 600 '98 *** GS 500 E Five Stars '97 *** J... jednoślad TS 350 '89
tel. 602-810-996

http://www.bikepics.com/members/meyer2/
gruby

Post autor: gruby »

należy pamietac ze silnik chłodzony powietrzem, w wysokim zakresieobrotów lubi sobie chlapnąc kieliszek oleju :)
Gutek MM

...

Post autor: Gutek MM »

witam w świąteczny poranek...

a co na to posiadacze banditów, jak Wy kręcicie swoje maszyny, czy zdarza się wam czasami zajrzeć na czerwone pole obrotościomierza ??

Pozdrawiam> Marcin
mr_simon

Post autor: mr_simon »

gruby pisze:należy pamietac ze silnik chłodzony powietrzem, w wysokim zakresieobrotów lubi sobie chlapnąc kieliszek oleju :)
A jak to się ma do silników chłodzonych cieczą?
Bolo
BS Brother
BS Brother
Posty: 1376
Rejestracja: czw, 26 sty 2006, 20:47
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Krapkowice

Post autor: Bolo »

mi sie jeszcze nie zdażyło ale tylko dlatego że jestem w fazie docierania :) ale jak już dotre to od czasu do czasu przykręce mu bardziej by poczuł zę żyje:)
cziton
BS Brother
BS Brother
Posty: 620
Rejestracja: sob, 21 sty 2006, 14:36
Województwo: -
Lokalizacja: Straszyn SUZUKI Squad

Post autor: cziton »

karus pisze: jak sie ma wtrysk to odcina zapłon natomiast w gaźnikach należy troche uważać.
W mojej Babci jak przekrece ponad 11 tysi to silnik milknie dopoki obroty nie spadna, a w B6 silnik jest ten sam !!!

Pozdrawiam.
Kiedy siędzę na maszynie totalny czuję luz
Włączam silnik, daję kopa, za mną tylko kurz.
tel. 608416704 Spik,GG 2677557
GSX 600F - sprzedana
SV 1000S K3/K4 - sprzedana
Abe

Post autor: Abe »

czerwone pole ma tylko informować ze jak bedizesz chlopie tak ciagnal dalej to dlugon nie pojexzdzisz. Nie ma co ciagnac sprzeta. Ja swoim gs500F rozkreciłem silnik do 10tys na 6 biegu co rowne jest ok 200kmh - i co z tego. Jezda motocyklem powinna pograniczac sie do obrotow przy ktorych mamy max mocy... wtedy uzyskujem y najlkepsze przyspieszenia i nawet jak ktos bedzie krecił silnik wyzej to ogolnie wyjdzie wolniej.

A od kiety wkrecanie moto na najwyzsze obroty sprzyja jemu praawidlowemu działaniu silnika? to niszczy silnik i to bardzo...
Bachmiński

Post autor: Bachmiński »

Pamientam ze ogladalem kiedys program na Discovery chyba. Wypowiadal sie tam jakis spec ze silnik spalinowy projektuje sie z zalozeniem ze w czerwonym polu bedzie on pracowal przez 0,2% czasu jaki ma wytrzymac . Wynika z tego ze jednak zaczeste zagladanie na wysokie obroty napewno moze zaszkodzic , no ale zawsze zostaje te 0,2% czsu na odkrecanie :twisted:
KrzYsiO
The Real One
The Real One
Posty: 376
Rejestracja: pn, 26 gru 2005, 15:11
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: KrzYsiO »

Boczu pewnie w tym programie mowili o amerykanskich silnikach :) japonia znosi duzo wiecej i dlatego nia jezdzimy:)
CB400F ,CB1 ,XV500 ,CB750C ,GSF1200S ,X11 ,VT1100 ,x11,R1100s,V-raptor-serce suzuki
http://www.bikepics.com/members/krzysiofm/
Zajcew

Post autor: Zajcew »

Ja swojego B6 krece do 11 tys. a potem zniana piegu. Dla silnika napewno jest lepiej nie przekraczac 12 tys.
gruby

Post autor: gruby »

mr_simon pisze:
gruby pisze:należy pamietac ze silnik chłodzony powietrzem, w wysokim zakresieobrotów lubi sobie chlapnąc kieliszek oleju :)
A jak to się ma do silników chłodzonych cieczą?

nie ma problemu - jak chlodzony cieczą bierze olej - to do remontu ... :)
ODPOWIEDZ