gsx-r 750 k6 - odgłos pracy silnika

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Super Sport, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: Emil

TomRS

gsx-r 750 k6 - odgłos pracy silnika

Post autor: TomRS »

Hej

wiem, że cięzko przekazać słownie odgłos pracy silnika, ale.... Mam takie pytanko, bo to moja pierwsza Suzuki :) - czy ten silnik na wolnych obrotach pracuje tak... hmmm... rupocąco ? :D tzn nic tam nie stuka, ale słychać stojąc obok jak cos tam w srodku pracuje - na wysokości góry głowicy i przy deklu sprzęgła jak sie przysłuchać. Pytam, bo w H.... takich odgłosów raczej nie było, ew były cichsze, więc jestem zdezorientowny troszkę :? Poza tym silniczek i skrzynia pracuja idealnie, bez wibracji, biegi wchodzą pewnie i cicho. Acha - do dealera w Poznaniu mnie prosze nie wysyłać, bo moto sprowadziłem nowe z Niemiec, więc na pomoc naszego serwisu raczej nie mam co liczyć :D


Pozdrówki
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4281
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 3
Otrzymane Polubienia: 9

Re: gsx-r 750 k6 - odgłos pracy silnika

Post autor: Emil »

TomRS pisze:więc na pomoc naszego serwisu raczej nie mam co liczyć
a to niby dlaczego?
zrob sobie przeglad i Ci powiedza wszystko
poza tym ktory rocznik/przebieg itp
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
TomRS

Re: gsx-r 750 k6 - odgłos pracy silnika

Post autor: TomRS »

Emil pisze:
TomRS pisze:więc na pomoc naszego serwisu raczej nie mam co liczyć
a to niby dlaczego?
zrob sobie przeglad i Ci powiedza wszystko
poza tym ktory rocznik/przebieg itp
Cześć

dlatego, że dealer suzuki w Poznaniu jest mocno specyficzny, poza tym na temat tego serwisu krążą nie najlepsze opinie. Motocykl jest nowy, zrobiłem dziś przegląd po 1000 km u importera - znam ich dobrze - wg nich jest ok, ale nie mają oni za wiele doświadczenia z Suzuki. Dlatego pytam, bo może "ten typ tak ma" a ja się niepotrzebnie przejmuję.


Pozdrówki

Tomek
Pepes

Post autor: Pepes »

Podaj rocznik, przebieg i kiedy ostatnio był serwisowany, bo te stuki u góry silnika to mogą być zawory.
daab
BS Brother
BS Brother
Posty: 788
Rejestracja: śr, 28 sty 2004, 20:18
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk/Wawa

Temat postu

Post autor: daab »

Temat postu: gsx-r 750 k6 - odgłos pracy silnika
zrobiłem dziś przegląd po 1000 km
Na początku VZ 800 - 96
Później DL 650 - 04
Póżniej GSX 1300 R -
Obecnie też na S..... i z Japonii
figer
BS Brother
BS Brother
Posty: 1354
Rejestracja: sob, 29 paź 2005, 18:39
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Dobczyn

Post autor: figer »

Wedlug mnie powinienes zapomniec o swojej poprzedniej H... i przyjac do wiadomosci, ze to Suzuki. Moze troszke wydaje specyficzne dzwieki, ale trwalosc i parametry sa rewelacyjne. :wink:
Pozdro
ObrazekObrazek
Gixxer

Re: gsx-r 750 k6 - odgłos pracy silnika

Post autor: Gixxer »

TomRS pisze:Hej

wiem, że cięzko przekazać słownie odgłos pracy silnika, ale.... Mam takie pytanko, bo to moja pierwsza Suzuki :) - czy ten silnik na wolnych obrotach pracuje tak... hmmm... rupocąco ? :D tzn nic tam nie stuka, ale słychać stojąc obok jak cos tam w srodku pracuje - na wysokości góry głowicy i przy deklu sprzęgła jak sie przysłuchać. Pytam, bo w H.... takich odgłosów raczej nie było, ew były cichsze, więc jestem zdezorientowny troszkę :? Poza tym silniczek i skrzynia pracuja idealnie, bez wibracji, biegi wchodzą pewnie i cicho. Acha - do dealera w Poznaniu mnie prosze nie wysyłać, bo moto sprowadziłem nowe z Niemiec, więc na pomoc naszego serwisu raczej nie mam co liczyć :D


Pozdrówki
Mialem taka w tym sezonie i one juz taka maja :wink:
hikor

Post autor: hikor »

Słuchaj Gixxera, bo on ma ścisłe związki z Suzuki i się zna :D
hikor
TomRS

Post autor: TomRS »

Ok, dzieki za odzew chłopaki :)



Pozdrówki


Tomek
daab
BS Brother
BS Brother
Posty: 788
Rejestracja: śr, 28 sty 2004, 20:18
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk/Wawa

Praca silnika

Post autor: daab »

Polecam dzwięk pracy silnika na biegu jałowym GSX 1300 R - po tym juz nie będzie żadnych pytań.
Na początku VZ 800 - 96
Później DL 650 - 04
Póżniej GSX 1300 R -
Obecnie też na S..... i z Japonii
kolas
Strzelający z Rury
Posty: 986
Rejestracja: pt, 19 sie 2005, 19:42
Województwo: -
Lokalizacja: Warszawa-Włochy

Post autor: kolas »

ale takiej hajki po szlifie czy normalnej hahahaahahahh
sory za zasmiecanie ale nie moglem sie powstrzymac ;)
Komarek,TransAlp,BANDIT 1200, GSX-R 1000, 1/2 Burgman 400
Albo GSX-R ... albo NIC!!!! <<< chwilowo nie działa ;)
KTM 990 Adventure
http://www.bikepics.com/members/kolasGSXR/
kom: 796-272-069

https://www.facebook.com/wPogoniZaNaszymiMarzeniami
Gixxer

Re: Praca silnika

Post autor: Gixxer »

daab pisze:Polecam dzwięk pracy silnika na biegu jałowym GSX 1300 R - po tym juz nie będzie żadnych pytań.
Hayka jeszcze az tak zle nie chodzi chociaz pierwsze modele z 1999r. duzo ciszej chodzily niz te ostatnie :roll:
Najgorzej chyba chodzi GSXR1000K5/K6 ale i tak go kocham :oops: bo jazda na nim jest niesamowita :twisted:
Quake
BS Brother
BS Brother
Posty: 868
Rejestracja: pn, 30 sie 2004, 18:49
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: Quake »

Witam
Jeśli idzie o Serwis Mielocha w Poznaniu- odradzam bydlak i impertynent , naciągacz mogę mu to jeszcze raz w oczy powiedzieć . CO do hałasu olej to jeśli to nie jest nic mechanicznego ten typ tak ma i ma sie dobrze :-P Poza tym H..a wcale nie jest taka cacy poza cichszą pracą generalnie od Gixa ma lanie a to jest chyba ważniejsze :-)
Pozdrawiam 8)
GSXR1000K5 - przyjacielowi sprzedany, super przerobione a raczej to co z niego zostało.
HUSKWARNA- CROSS tez sprzedany, ale kiedyś wrócę !!!
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Suz ... 1000/50690
Jeśli wola kliknij http://www.pajacyk.pl/
TomRS

Post autor: TomRS »

Quake pisze:Witam
Jeśli idzie o Serwis Mielocha w Poznaniu- odradzam bydlak i impertynent , naciągacz mogę mu to jeszcze raz w oczy powiedzieć . CO do hałasu olej to jeśli to nie jest nic mechanicznego ten typ tak ma i ma sie dobrze :-P Poza tym H..a wcale nie jest taka cacy poza cichszą pracą generalnie od Gixa ma lanie a to jest chyba ważniejsze :-)
Pozdrawiam 8)
Hej

dokładnie o tym serwisie mowa - opinię ma fatalną, chociaż opieram się tylko na "wieści gminnej" w tej kwestii. W każdym razie nie będę ryzykował wizyt :D. Co do porównania Suzy z H..., to dlatego właśnie kupiłem Gixa, że uważam że jest to najlepszy wybór na dziś :) Ale o Fireblade 954 nie dam złego słowa powiedzieć - 5 sezonów, co tydzień praktycznie na torze i zero problemów :twisted:


Pozdrówki

Tomek
Darek_Gixer
BS Brother
BS Brother
Posty: 593
Rejestracja: śr, 16 sie 2006, 22:45
Województwo: -
Lokalizacja: Marki

Post autor: Darek_Gixer »

Moja 600-ka też jest dosyć głośna i "warkotliwa" ale ja przyjąjęm to z całym szacunkiem dla producenta.
Sądzę, że ten dziwny odgłos jest raczej efektem specyficznego rozwiązania układu wydechowego niż jakiejś wady.
A to, że słyszysz coś w głowicy to raczej autosugestia bądź efekt przenoszenia wibracji/odgłosów przez karoserię.

Niemniej podzielam niepokój, totalna olewka świadczyłaby o ignorancji a o motorek trzeba dbać!

Głowa do góry!
Kiedyś GSX-R600 K6, teraz Duże enduro i szybki turystyk (do sprzedania)
kom. 510-607-647
ODPOWIEDZ