GSX 1300 R- Kto grzebał - różne wersje silnikowe

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Super Sport, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: Emil

ODPOWIEDZ
AdamOSA
BS Brother
BS Brother
Posty: 492
Rejestracja: pn, 13 cze 2005, 19:25
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: trójmiasto
Otrzymane Polubienia: 1

GSX 1300 R- Kto grzebał - różne wersje silnikowe

Post autor: AdamOSA »

No pojawił się mały problem na horyzoncie .
Mam do wymiany koło magnesowe w mojej hajce . Mam drugie ale .......
Stare zliczało impulsy na CKP Sensor na zagłebieniach pierścienia umieszczonego na kole magnesowym , które nie są równo rozmieszczone tzn . na całym obwodzie "brakuje jednego" i tu rozumiem że ECU potrafiło określić w jakim położeniu jest wał .
Nowe ma wypusty symetryczne na całym obwodzie - czyli ECU określi prędokość i położenie ale nie ma informacji o "stanie początkowym"

Jest jeszcze jeden sensor CMP który mógłby to realizować .

I tu pytanie czy ktoś rozkładał i składał silniki z różnych roczników od hajki i czym różni się CMP snsor i sposób ustalania położenia wału w różnych rocznikach .

Na pewno większość z Was to robi codziennie , więc zlitujcie się bo za tydzień POZNAŃ :evil: a ja w polu :(

A skośnooki miał nic nie zmieniać przez te pare lat ! Zawsze coś wykombinują . :cry3:

AdamOSA
Simson SR2,WSK,JUNAK,XS400(jeszcze nie wiedziałem że SUZI jest najlepsze),GSXR400 - wynalazek , małżeństwo , chwila nieuwagi żony - GSX1300R
No i jest wymarzony pierdopęd na tor !! ( w 2012 niestety zdrada :-) )
A do wiosny na DR-Z 400SM lub E
jaz
BS Brother
BS Brother
Posty: 545
Rejestracja: wt, 12 gru 2006, 16:16
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jaz »

Witam
Niestety nie rozbieram codziennie silników od Hajki. Ale mam serwisówkę do roczników 99-00 i suplementy '01 oraz '02. Jakbyś był zainteresowany to daj znać.
Obecnie Hayabusa K5
AdamOSA
BS Brother
BS Brother
Posty: 492
Rejestracja: pn, 13 cze 2005, 19:25
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: trójmiasto
Otrzymane Polubienia: 1

Post autor: AdamOSA »

Dzieki jaz za odzew , ale jestem w ich posiadaniu . Niestety nie ma w nich nic na ten temat .
Tzn . Na rysunkach i fiszkach jest tylko starsza wersja koła magnetycznego z zagłębieniami .

AdamOSA
Simson SR2,WSK,JUNAK,XS400(jeszcze nie wiedziałem że SUZI jest najlepsze),GSXR400 - wynalazek , małżeństwo , chwila nieuwagi żony - GSX1300R
No i jest wymarzony pierdopęd na tor !! ( w 2012 niestety zdrada :-) )
A do wiosny na DR-Z 400SM lub E
ODPOWIEDZ