W jaki sposób objawia się zużycie łożyska główki ramy??.

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Super Sport, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: Emil

ODPOWIEDZ
Malisz

W jaki sposób objawia się zużycie łożyska główki ramy??.

Post autor: Malisz »

Czy możecie mi powiedzieć w jaki sposób może się objawiać zużycie łożyska główki ramy??..
figer
BS Brother
BS Brother
Posty: 1354
Rejestracja: sob, 29 paź 2005, 18:39
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Dobczyn

Post autor: figer »

Jak zablokujesz przedni hamulec i bujniesz energicznie motocyklem do przodu i do tylu - bedzie stukac - i bedzie czuc. To samo w czasie jazdy.
ObrazekObrazek
Malisz

Post autor: Malisz »

Chodzi o to że ostatnio wyjechalem z pracy i kiedy hamowałem przed światłami coś zaczęło mi regularnie stukać....wydawało mi się że to z przedniego koła dochodzi...ale przejechałem ze dwa kilometry i już przy następnym hamowaniu było OK...
Przyjechałem do domu...i zacząłem przegląd wszystkiego co mogło stukać...i nic nie znalazłem...Tak jak figer napisał..szarpałem motorem na wciśniętym przednim hamulcu...cisza jak makiem zasiał...
Nie wiem co to mogło być....
Poza tym przy moim stylu jazdy łożysko raczej wielkich obciążeń nie ma...na gumie nie jeżdzę..ani tylnej ani przedniej..Staram się jećdzic płynnie nie przyśpieszać na maxa i zaraz potem nie hamować do zera...
figer
BS Brother
BS Brother
Posty: 1354
Rejestracja: sob, 29 paź 2005, 18:39
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Dobczyn

Post autor: figer »

Stuknal Ci jakis stukacz - nie przejmuj sie :wink:
ObrazekObrazek
kolas
Strzelający z Rury
Posty: 986
Rejestracja: pt, 19 sie 2005, 19:42
Województwo: -
Lokalizacja: Warszawa-Włochy

Post autor: kolas »

moglo ci to dochodzic z przedniej tarczy, moze miec luzy na tych "oczkach" co niestety w suzuki zdaza sie czesto. poruszaj sobie reka tarcze do przodu i do tylu i na boki i zobaczysz czy masz luzy czy nie.
Komarek,TransAlp,BANDIT 1200, GSX-R 1000, 1/2 Burgman 400
Albo GSX-R ... albo NIC!!!! <<< chwilowo nie działa ;)
KTM 990 Adventure
http://www.bikepics.com/members/kolasGSXR/
kom: 796-272-069

https://www.facebook.com/wPogoniZaNaszymiMarzeniami
Malisz

Post autor: Malisz »

Też sprawdzałem.....nicccc
Gixxer

Post autor: Gixxer »

figer pisze:Jak zablokujesz przedni hamulec i bujniesz energicznie motocyklem do przodu i do tylu - bedzie stukac - i bedzie czuc. To samo w czasie jazdy.
Albo bedzie Ci kierownica zaskakiwala do jazdy na wprost (przy wyrobionych bieżniach łożysk).
Loser

Post autor: Loser »

Tarcza ma prawo miec luzy poprzeczne! Ba! jest to konieczne - mamy tarcze plywajace, by lepiej dopasowywaly sie do zacisku i klockow, a przy okazji zmniejsza do zuzycie klocka poprzez przypadkowe przycieranie tarczy. Luzami wiec sie nie martw, a tym bardziej nie usuwaj - inaczej do wymiany tarcze + klocki = 1000 ziko jak reka odjal :twisted:
AdamOSA
BS Brother
BS Brother
Posty: 492
Rejestracja: pn, 13 cze 2005, 19:25
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: trójmiasto

Post autor: AdamOSA »

Sposób który podal figer jest OK tylko trzeba pamiętać że musisz mieć trochę siły na odpowiednie moto . Ważny jest kąt gówki ramy , masa moto .
Ja mam 178 cm. wzrostu i 95 kg wagi a nie bardzo w ten sposób mogłem wyczuć luz w moim moto .
Nieraz zaparcie o jakąś sciankę przednim kołem pomaga i próby jakby najechania na nią , albo zjazd z jakiejś krawędzi . Będziesz wyczuwał wyraźne stuki na kierownicy . Chodzi o to żeby wyzwolić siłę która spowoduje próbę opuszczenia na max. zawieszenia i przegięcie go pod moto .
Kurcze lepiej by było to narysować , nie wiem czy mnie rozumiesz .
Jak coś to spłodze jakiś odręczny rysunek .

Pozdrawiam
AdamOSA
Simson SR2,WSK,JUNAK,XS400(jeszcze nie wiedziałem że SUZI jest najlepsze),GSXR400 - wynalazek , małżeństwo , chwila nieuwagi żony - GSX1300R
No i jest wymarzony pierdopęd na tor !! ( w 2012 niestety zdrada :-) )
A do wiosny na DR-Z 400SM lub E
Malisz

Post autor: Malisz »

Wiem o co chodzi..nie musisz nic rysować....
Stukot juz więcej się nie pojawił tak więc chyba było tak jak Figer napisał....
ODPOWIEDZ